Kampaň startuje


Starostové a Patrioti s podporou Svobodných a Soukromníků zahájili ostrou fázi volební kampaně pro krajské volby. Happening před OC Plaza nesl název Melouny spravedlivě, a jeho smyslem bylo upozornit na netransparentní rozdělování krajských prostředků.

 „Je to symbolické, jsme politický subjekt menších stran a naším cílem je, aby se miliony z kraje, tedy „melouny“ rozdělovaly spravedlivě do každé obce i dědiny. My jich v dnešní kampani rozdali asi 1300, což je mnohem méně než rozděluje kraj. Ten jich má každoročně v rozpočtu necelých pět tisíc. Zasadíme se o průhledné a spravedlivé rozdělování krajských peněz bez korupce obcím, městům, privátnímu i neziskovému sektoru. Dále prosazujeme skutečnou samosprávu, přesunutí pravomocí do krajů co nejblíže občanům, zmenšíme vliv vládních úředníků na regiony, hodláme snížit počty úředníků, ořežeme přebujelou byrokracii, využijeme zákonodárnou iniciativu krajů a navrhneme zbytečné zákony zrušit,“ řekl kandidát na hejtmana Pavel Čížek.

Při rozdávání melounů se kolemjdoucí mohli potkat hned s několika kandidáty do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Kromě lídra Pavla Čížka zde byl radní z Dobřan a krajský zastupitel Marek Sýkora, starosta Vochova Bohuslav Ebermann, Lenka Brčková, starosta Zbirohu Milan Rusek, starostka Kozolup Michaela Opltová, starosta Bělé nad Radbuzou Libor Picka, místostarosta MO Plzeň 1 Jiří Uhlík, filmař a zastupitel města Plzně Václav Chaloupek, Václav Dušek a Kateřina Rýglová.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.