Tisková konference


7Zástupci hnutí Starostové a nezávislí, hnutí Občané patrioti, Strany svobodných občanů a Strany soukromníků České republiky (za STAN Ing. Pavel Čížek, za OPAT Ing. Jan Michálek, za Svobodné Ing. Lenka Brčková a za Soukromníky Ing. Jiří Jindra) dnes 7. června podepsali smlouvu o spolupráci ve volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje 2016.

Priority:

  • Regionální rozvoj není možný bez dlouhodobých pravidel. Chceme stabilizovat dotační programy pro rozvoj venkova, pro pomoc obcím a to tak, aby podpora regionů rostla a ne se snižovala jako doposud.
  • V sociální oblasti je nutné přizpůsobit služby potřebám stárnoucí populace. Kraj by měl zásadně podpořit zejména terénní domácí služby, podporovat rozvoj soukromých zařízení poskytujících sociální služby a zkvalitňovat vybavenost krajských pobytových sociálních zařízení.
  • Kraj dlouhodobě zanedbal podporu cestovního ruchu či obnovy památek a tím zdaleka nevyužívá svůj potenciál národního parku, chráněných území a množství kulturních památek. Toto chceme zásadně změnit. S tím souvisí i podpora místní zaměstnanosti, místních podnikatelů. Budoucnost nevidíme ve velkých „montovnách“, ale v drobných a středních firmách.
  • Páteří rozvoje je doprava. Chceme se zaměřit na přípravu investic silnic 1. a 2. třídy tak, aby bylo zkvalitněno napojení oblasti Sušicka, Horažďovicka, Kralovicka aj. Veřejná doprava potřebuje dokončení integrovaného dopravního systému a odstranění chyb, které při jeho částečném zavedení vznikly.
  • Zdravotnictví kraje disponuje kvalitní záchrannou službou a nerovnoměrnou sítí krajských nemocnic. Úkolem je dostupnost ambulantních služeb pro všechny obyvatele kraje a zefektivnění ztrátového provozu krajských nemocnic.
  • V oblasti sportu stojí před krajem úkol podpořit větší měrou sportovní aktivity dětí a mládeže.
Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.